Відомо, що кольорові комплекти перуться легше, ніж білі. Незважаючи на це, прагнення придбати предмети домашнього вжитку модного кольору не зникає, тому що вони налаштовують на комфортність. Але комплекти з білої тканини потрібно часто відправляти в машинку, через що вони поступово втрачають свій вигляд. 

Як зберегти білизну простирадл і наволочок? Як зробити, щоб улюблений комплект завжди вражав білосніжною чарівністю? Умілі господині зберігають секрети своїх бабусь, які домашніми засобами могли відбілити будь-які забруднення з білої поверхні. А якщо такі поради забуті? Що робити, щоб у шафі лежала білизна, яка нагадує сніг? Саме про це піде мова нижче. 

Що сталося з білосніжною постільною білизною
 
Будь-який зразок від постійного прання втрачає свою білосніжність, набуває жовтуватого фону. Причин у цього процесу кілька:

Іноді забуваються інструкції з прання, і в поспіху не відокремлюють темні вироби від світліших.
Білі комплекти швидше забруднюються, зміна їх раз на тиждень забезпечена. Від частих прань первісний колір зникає.
За своїм хімічним складом вода завжди різна. Якщо вона містить домішки солей калію і магнію, то майже не підходить для миття. Мікрочастинки домішок взаємодіють. Утворюються сполуки, які, проникаючи в структуру тканини, змінюють її відтінок.
Виною неприємності може стати неправильний догляд. Якщо речі довго лежать у сирій непровітрюваній шафі, то відблиск їх поступово тьмяніє.
Вплинуть на результат порошки, що містять великий відсоток лугів.
Якщо погано прополоскати виріб, у структурі волокон залишаються мікрочастинки, які "знищують" білосніжність.
 
Проаналізувавши пояснення, можна виділити ті, які сприяли зміні забарвлення спального приладдя.

Хімічні засоби для відбілювання

Як повернути постільній білизні початковий відтінок? Найпростіший спосіб - застосування хімічних засобів. Сьогодні випускається безліч складів, які здатні усунути жовтий відлив і сірість простирадл. 

Слід взяти на замітку, що побутова хімія може бути різного виду:

Порошки, що містять оптичні компоненти відбілювання, забезпечують візуальне сприйняття білизни, але не проникають у структуру тканин. Жовтизна може повернутися через деякий час.
Кисневі відбілювачі не містять хлору. "Брудну роботу" виконує активний кисень, що проникає в мікроволокна тканини - ефект вражаючий, але господинь відлякує висока ціна кисневих відбілювачів.
Засоби з хлором - бюджетний варіант для домогосподарок. На якість порошку скаржитися не доводиться: плями і жовтизна зникли, але хлор швидко стоншує і пошкоджує структури тканин. Хлорвмісними порошками прати кольорові речі не можна. Пари хлору токсичні й можуть викликати подразнення шкіри рук, спазми дихальних шляхів.
Застосування розчину білизни дає сильний результат. Часто використовувати розчин не варто: у ньому є гіпохлорит натрію. Компонент проникає в матеріал, деформує мікроклітини, через що тканина стає пористою, постільна служить недовго.

Якщо господинею випробувано кілька хімічних засобів для прання, але бажаного результату не досягнуто, то слід звернутися до домашніх способів відбілювання.

Домашні "помічники" для відбілювання
 
Засоби, випущені хімпромисловістю, зручні та звичні, але використовувати постійно хімію не варто, оскільки вони зменшують термін служби тканин. Можна самому приготувати склад, ефект відбілювання якого буде високим, тим паче що такий засіб ніяк не вплине на вигляд виробу з текстилю.

До корисних "домашніх помічників" для відбілювання можна віднести:

1.    Для побутових цілей часто застосовується сода, але про те, що її можна використовувати для прання, мало хто знає. Якщо взяти суміш соди з пральним порошком, результат перевершить всі очікування. Речі будуть білосніжними. Тим паче вона, на відміну від "хімії", не здатна викликати алергічні подразнення. Її можна застосовувати для відбілювання дитячого ліжка. Якщо білизна "залежалася", то її слід занурити на кілька годин у теплий склад соди з нашатирем. Якщо на тканині жовтизна, можна просто насипати соду, потім додати оцту і випрати. Розчин видалить сірий цвіт, поверне підковдрі білий.
2.    Чудеса робить поєднання перекису водню і нашатирного спирту. Пожовклі речі замочують у розчині аміачного спирту: до невеликої кількості води додається трохи перекису. Якщо змішати перекис із водою в однаковому співвідношенні, вийде склад для видалення жирних плям, олії. Ще один розчин для замочування: 3 л води, 1 ст. л. аміачного спирту, 2 ст. л. перекису водню.
3.    Коли не було такого розмаїття промислових засобів, застосовували розчин зі звичайного темного мила і теплої води. Для поліпшення якості прання до складу додавали кілька крупинок марганцівки. Замочений текстиль залишали на ніч, після чого прали в машинці.

4.    Є ще один перевірений спосіб - кип'ятіння. Воно ефективне, але вимагає тривалого часу і великої підготовки. Необхідно придбати велику ємність емальовану або оцинковану, відріз білої тканини. Наступний крок - приготування розчину з господарського мила і нашатирного спирту. Після того як у виварці знаходиться тканина, можна укладати речі, добре розправляючи їх, заливаючи мильним розчином. Часу на кип'ятіння треба багато, білизну через певний проміжок потрібно перевертати. Метод трудомісткий, але колишній стан повернеться.
 

Названі засоби ефективні під час відбілювання, але потрібно враховувати, що перші два краще застосувати для видалення невеликих жовтих плям, останні - для повного відбілювання найбільш запраних постільних речей і видалення на них жовтизни.

Про збереження білизни постільної білизни
 
Купуючи постільну білизну, будь-яка господиня хоче, щоб вона тривалий час сяяла білизною. Є кілька маленьких хитрощів, які допоможуть зберегти виробу білосніжний вигляд: 

Перш за все, купуючи засіб для прання, потрібно звернути увагу, для яких тканин він призначений. Для білої постільної білизни є порошки, до складу яких входять пом'якшувальні елементи й очисники, що видаляють сірість і жовтизну.
Білу постільну білизну перуть в абсолютно чистій воді окремо від кольорової, навіть якщо остання не линяє.
Зміні забарвлення може сприяти і те, що використана білизна перебуває деякий час у кошику разом із кольоровими комплектами. Від такого "сусідства" білизна втрачається.
На полиці в шафу слід складати абсолютно сухий текстиль, який періодично потрібно провітрювати. Добре б застосувати старий метод: перекладати предмети побуту шматочками мила, і неприємних запахів не буде.
Комплекти можуть пожовтіти, якщо зберігати їх у кімнаті з високою вологістю. 
Для білого краще використовувати замочування в теплій воді з перекисом водню або кислоти лимона. Для замочування потрібно взяти пластикову ємність. Будь-які подряпини на посуді з нержавійки можуть зіпсувати постільне приладдя.
 
У разі, якщо постіль посіріла, є безліч способів видалити забруднення, зробивши білизну надзвичайно чистою.

Біла постільна завжди модна, діє заспокійливо, але щоб вона завжди сяяла сніговим відтінком, потрібно дотримуватися інструкцій з догляду за нею